Kolaysehir.com Firma Rehberi.

2017 KOSGEB sıfır faizli kredi Sonuçları Açıklandı ! | Kolaysehir.com Firma Rehberi.
2017 KOSGEB sıfır faizli kredi Sonuçları Açıklandı !

KOSGEB'in 50 Bin TL'lik sıfır faizli kredisine başvuruda bulunanlar için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 50 bin TL'lik faizsiz KOSGEB kredisi almaya hak kazananlar sms ve e-posta yolu ile bilgilendirildi.

KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 50 bin TL’lik faizsiz kredi verecek. 20 Şubat’ta başvuru süreci biten KOSGEB kredileri için sonuçları bugün ilan edildi. Bakan Ağbal KOSGEB kredi başvuru sonuçları için “27 Şubatta inşallah sonuçları açıklayacağız" demişti.

Kredi imkanından faydalanacak olanlar sms ve e-posta yolu ile bilgilendirildi. 

KOSGEB KREDİ SORGULAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ..

KOSGEB'in faizsiz kredi sonuçları açıklandı!

Esnafa faizsiz 50 bin liralık kredi için sonuçlar kosgeb.gov.tr adresinden açıklandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından esnafa 50 bin TL faizsiz kredi hakkında 10 Şubat'ta toplantı yapmıştı.

KOSGEB kredisine başvurular ise 20 Şubat'ta son buldu. Bugün ise söz konusu başvuruların sonuçlar açıklandı.KOSGEB Kredisi 50 bin lira üst limitli bu kredinin faizsiz, ayrıca kredinin geri ödeme koşullarını da cazip tutarak ilk 12 ay ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödenebilecek toplam 36 ay vadeli bir kredi olacak.

KOSGEB ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

KOSGEB’in 50 bin liralık faizsiz desteği 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3’er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli olarak KOBİ’lere sunulacak.

KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLUNMASI GEREKİYOR

10 Şubat tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından düzenlenen basın toplantısında Bakan Özlü,  KOSGEB kredisine hak kazananların kredi kullanımı öncesi yapmaları gerekenlere işaret etmişti: “Desteğe hak kazanan KOBİ'lerin, kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Bilgi Beyannameleri’ni oluşturmaları gerekecektir. İnşallah 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kredi Faiz Desteği’ne hak kazanan işletmelerimiz belli olmaya başlayacak. Hak kazanan işletmelerimize SMS ve bilgilendirme e-postası göndereceğiz. Bu aşamadan sonra belirlenen işletmeler bankalara başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir. AkbankDenizbank, QNB FinansbankGaranti BankasıHalkbankİş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası ile protokol yaptık.”

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT YAPILIR?

KOSGEB’e ilk kez başvuru yapacaksanız kurumun internet sayfasında bir form doldurmanız gerekiyor. İşletme adı, vergi numarası, yetkili kişi, kuruluş yılı esnaf veya ticaret no gibi bilgilerin istendiği formu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.

 

442 kez görüntülendi. / 27-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll