Kolaysehir.com Firma Rehberi.

Batı Trakya Kahve Kakao A.Ş. | HACI ŞERAFETTİN - Edirne / İpsala | Kolaysehir.com Firma Rehberi.
Batı Trakya Kahve Kakao A.Ş. | HACI ŞERAFETTİN
1
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 605 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  HACI ŞERAFETTİN
  Fax
  Gsm
  Adres
  Kapucu Mahallesi, İpsala/Edirne
  İl/İlçe
  Edirne / İpsala
  Semt/Mah.
  İpsala / KAPUCU MAH.
  Mail
  info@haciserafettin.com
  Web Sitesi
  http://www.haciserafettin.com

  Gümülcine 1361 yılında Osmanlı topraklarına katılmış, 1913 yılında Bükreş Antlaşması ile Bulgaristan'a bırakılmış, 1920 yılında imzalanan San Remo Antlaşması sonucunda ise tüm Batı Trakya ile birlikte Yunanistan'a dahil edilmiştir.

   

  550 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan Gümülcine, Yunanistan'ın en fazla Türk nüfusuna sahip şehridir. İpsala'ya sadece 100 km uzaklıkta olan şehir, Türkiye'nin hemen yanı başında bulunuyor.

   

   

  Hacı Şerafettin - 1955- 

   

  Hacı Şerafettin Efendi, 1955 yılından bu yana Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinde Gümülcine merkezinde SERAFETIN ismi ve eşsiz harmanı ile Türk Kahvesi tadını günümüze kadar ulaştırmayı başarmıştır. Kuru kahveci Serafettin uzun yıllar boyunca lezzetini ve kalitesini değiştirmeyerek özel harmanı ile Gümülcine Türk Kahvesi olarak anılmaya başlanmıştır.

  Gümülcine, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasından 10 yıl önce, 56 gün süren ilk Türk Cumhuriyetinin ilan edildiği yer olması sebebiyle de tarihî bir öneme sahiptir.

   

  Gümülcine'nin 70 binlik nüfusunun yüzde 50'sini oluşturan Türkler, sahip oldukları değer ve geleneklere sıkı sıkıya bağlıdırlar. 1923 nüfus değişiminin kapsamadığı Gümülcine, Lozan anlaşması dâhilinde Müslüman Türk nüfusun en yoğun olduğu şehirdir. 

   

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll